CO JSOU EKOLOGICKÉ ČISTÍCÍ PROSTŘEDKY ?

Sonett Ekologické čistící prostředky

Pod pojmem Ekologické čistící prostředky rozumíme skupinu výrobků určených na čištění a mytí, které podstatně méně zatěžují životní prostředí než běžné čistící prostředky a přitom jsou stejně účinné.

Jejich výrobci kladou velký důraz na to, aby produkty byly šetrné vůči přírodě a lidem, kteří je používají ve svých domácnostech.

Základní vlastností je, že odmítají chemické a potenciálně škodlivé látky, běžně používané při výrobě čistících prostředků.

NAŠE EKO PROSTŘEDKY JSOU:

Snadno odbouratelné v přírodě

Všechny naše výrobky jsou snadno odbouratelné v přírodě. Není třeba je nijak chemicky zlikvidovat a příroda si s nimi poradí sama.

Ekologicky certifikovány

Mnohé z výrobků, které u nás najdete, se mohou pochlubit významnými oceněními a certifikáty v oblasti ekologie, které dokazují jejich kvalitu.

Vhodné pro citlivou pokožku a alergiky

Díky svému složení jsou Eko produkty mimořádně mírné a jemné k pokožce a proto také vhodné pro citlivou pokožku a lidi trpící alergiemi.

Obsahují pečlivě vybrané suroviny

Všechny suroviny používané při výrobě jsou pečlivě vybrané a šetrně zpracované.

Animal Friendly

Vybíráme pouze značky, pro které je netestování na zvířatech samozřejmostí.

Vegan Friendly

Všechny výrobky, které u nás najdete, jsou bez obsahu jakýchkoliv živočišných látek.

BĚŽNÉ ČISTÍCÍ PROSTŘEDKY :

Čisticí prostředky považujeme za chemikálie

Běžné čistící prostředky jsou velkým zdrojem toxinů a obsahují množství chemických látek. Mnohé z těchto látek mohou být pro naše zdraví, pro děti i pro zvířata nebezpečné a škodlivé a často jsou důvodem alergických reakcí.

Čím silnější a agresivnější, tím lépe vyčistí ?

V úmyslu dosáhnout perfektního výsledku, používáme při úklidu agresivní čisticí prostředky v domnění, že čím silnější a agresivnější, tím lépe vyčistí. To, že většina těchto prostředků má agresivní a dráždivý charakter nám však uniká.

Chemické látky se mohou dostat do našeho těla

Tyto látky znečišťují vzduch a při úklidu se nevědomky vdechováním vkrádají do našeho těla. V malých množstvích taky zůstávají na čištěných površích a při nedostatečné ochraně se dostanou do organismu i přes kůži.

Proč bychom se jim měli vyhýbat ?

Podráždění dýchacích cest, bolest hlavy, podráždění a poleptání sliznice, závratě, poškození orgánů a mnoho dalších –tomu všemu jsme vystaveni v případě vdechnutí výparů nebo absorpcí kůži.

Uklidit neznamená nutně vydezinfikovat !

Čistoty a hygieny lze dosáhnout při běžném uklízení i bez škodlivých chemických dezinfekčních přísad. Domácnost není třeba násilím sterilizovat.

Negativní dopad na životní prostředí

Čistící prostředky vypouštěné do odpadu způsobují výrazné problémy v technologiích čištění vod, obrovské škody na vodním ekosystému a tím negativně ovlivňují životní prostředí.