ZNAČKY, KTERÉ U NÁS NAJDETE

V našem e-shopu nenajdete desítky značek a stovky výrobků z různých oblastí. Zaměřujeme se výslovně na výrobce Eko drogerie – čisticích a pracích prostředků pro domácnost.  Každá značka, kterou nabízíme, Vás může zaujmout něčím jiným. Kvalitní, účinné a ekologické jsou všechny 🙂

Chtěli byste podpořit ryze českého výrobce ve snaze vyrábět šetrné ekologické prostředky? Podívejte se výrobky z produkce české firmy Feel Eco. Preferujete výrobky, které jsou nositeli Eko ocenění a certifikátů ?  Značka Sonett, která odmítá používat jakékoli přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka nebo účinné čistící prostředky s využitím opravdu zelených surovin od výrobce ErthFriendly Products by se Vám mohly líbit. Nebo byste chtěli vyzkoušet britskou rodinnou značku, která je na našem trhu poměrně krátce, ale rychle si získává své spokojené zákazníky ? Bio-D se může stát i Vaší oblíbenou značkou. A samozřejmě, nemůžeme zapomenout ani na pomůcky potřebné pro každodenní úklid. Výrobky EcoForce z recyklovaných materiálů jsou tou správnou volbou.

Věříme, že si u nás vyberete a možná i najdete nové oblíbené výrobky pro svou domácnost.

BIO-D

Bio-D je britská rodinná firma (založená již v roce 1989) zaměřena na výrobu prostředků, které mají minimální dopady na životní prostředí, jak při výrobě, tak při jejich používání.

Volí pouze ty nejbezpečnější přísady nejvyšší kvality. Kde je to možné, jsou rostlinného původu a získané z obnovitelných zdrojů (jen malá část přísad je z neobnovitelných minerálů). Díky tomu, že jsou produkty vyrobené z přírodních surovin, jsou naprosto vhodné pro použití se septiky a domácími čističkami odpadových vod.

Produkty Bio-D jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů, které jsou v maximální míře rozložitelné ve volné přírodě a to v mnohem kratších dobách, než jaké předpisují evropské normy pro ekologickou odbouratelnost čistících a pracích prostředků.

Žádné z výrobků Bio-D neobsahují: fosfáty, enzymy, palmový olej, triklosan, optické zjasňovače, ropné deriváty, formaldehyd, glycerín, EDTA, bělidla na bázi chlóru, geneticky modifikované látky (GMO), lanolín, umělé vůně ani umělá barviva.

Díky svému přírodnímu složení odpovídá Bio-D vysokým požadavkům na zdraví – je nedráždivá, hypoalergenní, vhodná pro jemnou a citlivou pokožku.

Produkty a přísady jsou vhodné také pro vegany – nejsou testované na zvířatech a neobsahují ani žádné živočišné složky. Bio-D podléhá dohledu a schválení The Vegan Society, Naturewatch Trust, BUAV (Cruelty-Free) a The World Wildlife Foundation.

Firma se může pochlubit několika prestižními ekologickými oceněními jako Green Apple nebo Green Business of the Year. Byla také oceněná jako Nejlepší nákup (Best Buy) a nejúčinnější produkt v kategoriích mytí nádobí, domácí čističe, prací prášky a čističe na WC v britském Časopise odpovědného spotřebitele (Ethical Consumer Magazine).

Ekologická drogerie Bio-D je :

ŠETRNÁ – netoxická a rozložitelná v přírodě. Navíc je hypoalrgenní a je tedy šetrná k lidem i k přírodě. Je vhodná pro děti a miminka.

ETICKÁ – není testovaná na zvířatech (ani jednotlivé suroviny) a svým složením naprosto bez živočišných přísad, je tedy 100% veganská.

PŮVODEM ČISTÁ – veškeré suroviny jsou z přírodních a obnovitelných zdrojů. Vetšina dodavatelů surovin je držiteli různých certifikátů udržitelného rozvoje daných regionů nebo dodržujících Fair Trade principy. Obaly jsou z recyklovaných materiálů.

KVALITNÍ – účinnost Bio-D je srovnatelná s konvenční toxickou drogerií a ve srovnání s eko-alternativami dosahuje podle odborných testů stejné nebo objektivně lepší výsledky.

EARTH FRIENDLY PRODUCTS

Společnost Earth Friendly Products byla založena v USA již v roce 1967, kdy se její zakladatelé rozhodli vyrábět velmi účinné čistící prostředky s využitím opravdu zelených surovin a technologií.

V současnosti vyrábějí ve vlastních výrobních více než 150 výrobků využívajících pouze přírodní látky z rostlin, bez toxických barviv a konzervačních prostředků. Maximálně dbají na celý výrobní proces a jeho dopady na životní prostředí. Využívají výhradně obnovitelné zdroje energie (slunce, vítr, voda).

EF má kompletní kontrolu nad výrobou a dodávkami surovin. Vše si vyrábějí a pěstují sami. – Pečují o každou surovinu až po finální výrobky. Výrobky Earth Friendly jsou vyrobené pouze na rostlinném základě. Neobsahují žádné karcinogeny ani toxické látky, fosfáty, chlór, ropné složky, palmový olej, formaldehyde či GMO.

Společnost a její produkty jsou držitelem mnoha ocenění a certifikátů. Eco Control, USDA Design for Environment, Health Child Healthy World, Vegan Society, BUAV, Ethical Consumer Best Buy, USDA Bio Preferred, Green Patriot 100, US EPA’s DfE Safer Detergents Stewardship Initiative (SDSI)…

Výrobce je absolutně proti testování jakéhokoliv výrobku na zvířatech a nepoužívá ani žádné složky ze zvířat nebo na nich testované. Výrobky EFP proto nikdy nebyly a nebudou testovány na zvířatech – Registrováno u Vegan Society, ocenění PETA Best Vegan Household Cleaning range a schváleno Naturewatch.

Všechny výrobky EFP jsou snadno a rychle v přírodě rozložitelné a jsou vhodné i pro domácí ČOV nebo septiky.

Zajímavost : Američtí čtenáři magazínu Natural Home zvolili výrobky EFP jako nejlepší přírodní čistící výrobky. Prací prášek ECOS® je v současnosti nejprodávanějším eko pracím práškem na světě.

ECOFORCE

Ecoforce je malá rodinná anglická firma, která se rozhodla recyklovat materiály a vyrábět z nich plně funkční a kvalitní výrobky.
Výrábí výrobky z materiálů, které by jinak skončili na skládce, nebo jako nevyužitelný odpad. Jako výsledek nám nabízí houbičky, hadříky, kartáče a mnohé další výrobky využitelné při úklidu i v celé domácnosti.
Firma je pěkným příkladem toho, že Eko výrobky nemusí být drahé, právě naopak jsou snadno dostupné pro každou domácnost.

FEEL ECO

Mezi nabízenými produkty u nás najdete i čisticí a prací prostředky z české produkce. Feel Eco je ekologická drogerie vyráběná v Čechách, kterou firma uvedla na trh v roce 2011 a neustále jí rozšiřuje.

Všechny výrobky Feel Eco jsou vyrobeny z pečlivě vybraných surovin na přírodní bázi, které musejí být a jsou v přírodě velmi snadno odbouratelné.

Vysoká účinnost a kvalita produktů Feel Eco je doložena také testováním v nezávislých akreditovaných laboratořích. Výrobky prošly řadou náročných testů prokazující kvalitu a šetrnost jak k životnímu prostředí, tak i k prádlu. Všechny prostředky jsou vhodné pro použití se septiky a domácími čističkami odpadních vod.

Výrobky vynikají vysokou účinností srovnatelnou s běžnými prostředky na chemické bázi, ale při výrazně nižších dopadech na životní prostředí. Prostředky jsou díky inovativním recepturám vysoce koncentrované, takže stačí dávkovat v menších dávkách při zachování vysoké účinnosti výrobku.

Produkty Feel Eco jsou vhodné i pro vegany a firma se zaručuje, že žádné produkty ani suroviny nebyly testovány na zvířatech.

Feel Eco se snaží chovat zodpovědně také ostatních oblastech svého podnikání: zodpovědně nakládá s odpady, snižuje jejich množství, recykluje a vzdělává své zaměstnance a snižuje množství použité vody.

Zásady Eko drogérie Feel Eco:

Použité ingredience jsou rostlinného původu a snadno biologicky odbouratelné.

Výrobky prošly řadou náročných testů prokazující kvalitu a šetrnost jak k životnímu prostředí, tak i k prádlu.

Koncentrované prostředky jsou efektivní při nízkých dávkách.

Prostředky jsou účinné již při nízkých teplotách a šetří tak energii.

Receptury Feel Eco nebyly, nejsou a nebudou testovány na zvířatech.

Obaly jsou z recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Ekologická výroba je podložená certifikáty kvality a ochrany životního prostředí.

S rezervou splňuje limity certifikace EU ECO-label.

SONETT

Eko drogerie Sonett pochází z Německa, kde se vyrábí a prodává již bezmála 30 let. Díky dlouholetému vývoji a používání těch nejvhodnějších přírodních surovin, nabízí Sonett desítky kvalitních výrobků, přičemž klade maximální důraz na nezávadnost svých produktů vůči přírodě a lidem.

Jejich výrobky jsou vyrobeny z rostlinných a přírodních surovin, rychle a 100% biologicky odbouratelné. Sonett odmítá veškeré potenciálně škodlivé látky, běžně používané při výrobě konvenčních prostředků jako např. suroviny z ropy, fosfáty, optické zjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty a barviva.

SONETT je nositelem čtyř certifikací, které dokazují jeho kvalitu: ECOGARANTIE, EcoControl, STOP CLIMATE CHANGE, Vegan Society (s výjimkou SONETT wool care, SONETT žlučové mýdlo, SONETT podlahový čistič).

Součástí sortimentu je řada NEUTRAL, která neobsahuje ani vonné esenciální oleje a je speciálně určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Tyto produkty samozřejmě najdete v naší nabídce.

Zásady Eko drogérie Sonett :

Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.

Všechny tenzidy (aktivní mycí látky) pochází z rostlinných produktů a jsou proto 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.

Vůně produktů jsou vytvořeny kombinací přírodních éterických olejů, více než 95% použitých éterických olejů jsou v kbA kvalitě (tzn. pochází z kontrolovaného biologického zemědělství).

Všechny produkty jsou šetrné k pokožce a vhodné pro většinu alergiků, obzvláště pak řada NEUTRAL, která je neparfemovaná a neobsahuje tedy ani éterické oleje.

Řídí se antrposofickými pravidly, proces výroby i produkty lze označit za biodynamické – produkty jsou obohaceny o harmonizovanou vodu (pravotočivě vířená) a dále o směs energeticky silných příměsí (vavřín, olivový olej, popel z růží, kadidlo, zlato a myrha) rytmizovaných v oloidu.

Při produkci surovin pro výrobu, ani při samotné výrobě v SONETTu nebyly použity testy na zvířatech, genetické modifikace, nanotechnologie.

Nejsou použity žádné petrochemické látky (vyrobené z ropy) – ani vonné látky, ani barviva, ani konzervační prostředky. V žádném produktu nejsou obsaženy enzymy ani aktivátory bělení.